רחל שביט

בתחילת דרכי המקצועית עבדתי כאסטרטגית בתחום הפרסום והשיווק. מסעי הרוחני קיבל יתר משמעות ביום בו נולדה בתי רות, המתמודדת עם פגיעה בעמוד השדרה. במהלך השנים הבאות שכללו אשפוזים, ניתוחים והשתלבות בחברה, חיפשתי משמעות. סרקתי את עולם הטיפול אך לא מצאתי מענה לרוח. ההתעסקות בנפש וברגשות נראתה בעיני חשובה, אך לא העיקר. לימים הגעתי לבית החולים כעוסקת באמנות, כדי ליצור יחד עם מטופלים. שם התוודעתי לליווי הרוחני ולהשפעתו על חיינו - בריאים וחולים כאחד.

סיימתי הכשרה במכללת רמב״ם-ידע והוסמכתי כמלווה רוחנית  ע״י העמותה לליווי רוחני. בחמש השנים האחרונות אני עובדת בבית החולים זיו כחלק מצוות פארא-רפואי במחלקות דיאליזה, פנימית ובמערך האונקולוגי. במסגרת עבודתי שם אני גם מלווה בליווי פרטני רופאים, אחיות וכח עזר ומעבירה סדנאות לצוותים במגוון נושאים וביניהם: מניעת שחיקה, מתן כלים להתמודדות מיטיבה, ורגעים של יצירה ורוח.

בעבר העברתי סדנאות והדרכות בקופת חולים "מכבי" לסקטור המנהלי ולמתאמות שירות אונקולוגי, בארגון "חסדי לב" במסגרת התכנית ׳משפחה בפלוס׳, כמו גם סדנאות לאמהות לילדים חולים במחלות כרוניות וקשיי התפתחות.  

בנוסף לעבודתי בבית חולים זיו אני מלווה אנשים בקליניקה ב׳הוספיס גליל עליון׳ הממוקמת בראש פינה ובאופן פרטי מחוץ לכותלי בית החולים. הכלים הייחודיים שפיתחתי כמלווה רוחנית משמשים אותי גם בליווי אנשים בריאים- אנשי עסקים, סטודנטים, ילדים, נשים לאחר גירושין ועוד.

 

במפגש עם מלווים אני משתמשת בטכניקות מגוונות וביניהן: מיינדפולנס להפחתת לחצים, טבע, אומנות וקלפים טיפוליים, בעזרתם אני יוצרת מפגשים  המובילים לשינוי. במפגשים אני מתמקדת בכל החלקים שיוצרים אדם: גוף, נפש, רוח במטרה ליצור שלום ביניהם, דרך מצבי תודעה מרפאים - תחום בו אני מתמחה בשנים האחרונות. 

 

אני דוברת עברית ואנגלית,  אמא לשבעה ילדים ומתגוררת בצפת.

פרטי התקשרות:

פלאפון: 052-4053888

אימייל: rachelsh856@gmail.com 

״נָפַלְתִּי עַל בִּרְכַּי
כְּדֵי לְקוֹשֵׁשׁ פִּסּוֹת שֶׁל אֹפֶק מְנֻתָּץ לִרְסִיסִים.
רַק אָז נָשָׂאתִי אֶת רָאשִׁי
לִשְׁאֹף עָמֹק אֶל שֹׁקֻּת לְבָבִי
אֶת כֹּל חֻפַּת הַכּוֹכָבִים.״

 

מִתּוֹךְ ׳דְּיוֹ מֶרְחַקִּים׳ מֵאֵת יְחֶזְקֵאל רַחֲמִים

 צור קשר לפרטים נוספים ולקביעת מפגש או סדנה

int.nagish_logo_z-page-001.jpg
  • White Facebook Icon
  • Instagram - White Circle