הדס עמיאל

אני מטפלת באנשים מאז שנת 1990. תחילה כפיזיותרפיסטית: עבדתי בבתי חולים ובקופות חולים ובמשך מספר שנים אף ניהלתי מכון פיזיותרפיה בחיפה. רכשתי נסיון בעבודה עם מגוון רחב של מצבי חולי ומטופלים בגילאים שונים. התמחתי במגוון רב של שיטות הוליסטיות בהן הגוף ומכאוביו הפיזיים היוו דלת לעולמות הרגש והזכרון והובילו לריפוי עמוק יותר. שילבתי שיטות אלה בטיפולי במסגרות פרטיות בישראל ובארה"ב ואף עסקתי בהכשרת מטפלים בשיטות אלה.

לפני כעשרים שנה חוויתי את מותו הטרגי של גיסי בהיותו בן 24. במשך אותן שנתיים, בהן התגוררתי עם משפחתי בארה״ב, נפטרו במשפחתנו חמישה סבים וסבתות. המכנה המשותף לכל מקרי המוות הללו היה העדר ההזדמנות להיפרד. אירועים אלו חשפו בפני את הקושי העצום בהתמודדות עם מוות פתאומי. בתהליך ההחלמה האישי והמשפחתי למדתי רבות על החשיבות של פרידה טובה ועל הדרכים להשלמת תהליכי פרידה גם בהעדרו של האדם. בהמשך החלו להגיע אלי לקליניקה אנשים שהתמודדו עם חוויות דומות. גיליתי בתוכי ענין, רצון, חוסן נפשי ויכולת ללוות יחידים ומשפחות בהשלמת תהליכים אלה.​

אל לימודי הליווי הרוחני הגעתי עם חזרתי ארצה, לאחר מגורים של מעל עשור בארה״ב. סיימתי הכשרה של שנתיים בתוכנית ׳אדם ורוח׳ במכללת רמב"ם-ידע והוסמכתי כמלווה רוחנית על ידי העמותה לליווי רוחני בישראל. במסגרת הסטאז' ליוויתי מטופלים במשך שנתיים בליווי אישי וקבוצתי במחלקות המטו-אונקולוגיה, אורתופדיה, פסיכיאטריה ובבית אבות סיעודי. 

משנת 2015 אני עובדת כמטפלת הוליסטית ביחידה לרפואה משלימה אינטגרטיבית באגף האונקולוגי בבית חולים רמב״ם.

מאז סיום לימודי הליווי הרוחני אני מלווה קשישים וניצולי שואה בביתם במסגרת עמותת 'שילה' המספקת שירותים לאזרח הקשיש. במקביל, מזה כמה שנים אני ממשיכה את הכשרתי ב״דרך העומק״- שיטה המשלבת תרגול של הקשבה עמוקה, Voice Dialogue וקונסטלציה משפחתית.

 

במפגשיי עם מְלֻוִּים אני משתדלת ליצור מרחב בו ירגישו בטוחים להיפתח ולבטא את כאבם, מצוקתם, פחדיהם, כמו גם את מאווייהם וחלומותיהם. בעזרת הקשבה לגלוי ולנסתר, כמו גם ״למרווחים בין המילים״, אני מנסה לזהות את הצורך העמוק של הַמְּלֻוֶּה ולהיות עבורו כמו מראה המשקפת לו את עצמו. אני מקווה שיראה בה את מקורות הכוח והתקווה שאולי נסתרו מעיניו ושהגילוי הזה יחזק אותו ויעזור לו להתמודד עם מה שעומד בפניו. 

אני מאמינה כי המפתח לליווי מוצלח טמון באיכות ההקשבה שלי וביכולת ללכת בקצב של הַמְּלֻוֶּה בנוכחות עדינה המשנה מוקד מרגע לרגע, קשובה לצורך המתעורר ומתגלה. לרשותי עומד מגוון רחב של כלים וביניהם מדיטציה והרפיה, דמיון מונחה, קלפים טיפוליים, טקסטים, תפילה אישית, שירה בקול, יצירה, תנועה ומגע ואני עושה בהם שימוש בהתאם לצורך.

 

מה היחודיות שלי ?

  • ליווי יחידים ומשפחות שחוו אבדן פתאומי והשלמת תהליכי פרידה

  • ליווי קשישים כולל חולי דמנציה ואלצהיימר ובני משפחותיהם

  • שילוב מגע מיטיב בליווי רוחני

  • ליווי רוחני במסגרת קבוצתית

 

אני נשואה ואמא לשלושה ילדים בוגרים ומתגוררת ועובדת בזכרון יעקב

בקליניקה הפרטית שלי ובבתי מלווים באיזור זכרון יעקב וחיפה.

דוברת עברית ואנגלית.

מתוך הטקסט ׳שְׁכָבוֹת׳ מאת אמה שם-בה אילון:
 

״יָד עַל הַגַּב.
כַּמָּה מַפְתִּיעָה יְכוֹלָה לִהְיוֹת יָד עַל הַגַּב
כַּמָּה מַפְתִּיעָה יְכוֹלָה לִהְיוֹת יָד הַמֻּנַּחַת עַל הַגַּב בְּרַכּוּת.
כַּמָּה מֻפְתָּע יָכוֹל לִהְיוֹת גַּב כְּשׁמֻּנַּחַת עָלָיו יָד בְּרַכּוּת.
כַּמָּה מֻפְתָּע יָכוֹל לִהְיוֹת הַלֵּב.״

פרטי התקשרות:

טלפון: 055-8828735            

אימייל: hadaslamiel@gmail.com

 צור קשר לפרטים נוספים ולקביעת מפגש או סדנה

int.nagish_logo_z-page-001.jpg
  • White Facebook Icon
  • Instagram - White Circle